1999 - 2001

1999

Jednoho dne se v restauraci U Medvídků sešli dva Michalové s Otakarem. Všichni již byli protřelí tiskařskou černí, štočky, nočními pracemi i krizemi. Nápad na vlastní tiskárnu zněl jako perfektně seřízený ofset. Ottovi se moc do velkého podnikání nechtělo, ale když toho večera padl návrh pojmenovat tiskárnu Ottova, bylo rozhodnuto.

2000 - 2001

Ottova tiskárna se rozvíjí, přibírá do svých řad nové zaměstnance a rozšiřuje strojní vybavení. Společnost prochází v začátcích nejtěžším, ale také jedním z nejproduktivnějších období své historie. A tiskárna prosperuje. Počet klientů narůstá a tiskové stroje běží téměř nepřetržitě. Trh si žádá komplexnější služby.

2002

Pár měsíců před povodněmi byla založena knihařská dílna. Další důkaz, že Ottovka se rozvíjí podle plánu – a pak všechno smetla velká voda. Natekla do strojů a Holešovicemi pluly barevné vlny. Nálada ale duhová moc nebyla. Zrůžověla už za měsíc, kdy se podařilo tiskárnu opět spustit. Od srpna tohoto roku bylo každé abnormálně deštivé období noční můrou majitelů společnosti.

2003 - 2008

Tiskárna spolu s knihárnou nabízí komplexnější služby. Majitelé se snaží tiskárnu vést tím správným směrem a zajistit práci téměř dvaceti zaměstnancům.

2009 - 2012

2009

Celostátní krize dolehla i na Ottovku. Dochází k zeštíhlení tiskárny, snižování provozních nákladů a majitelé zvažují změnu celkové strategie společnosti.

2010 - 2011

Trh se rychle mění a Ottova tiskárna se přizpůsobuje. Majitelům se daří stabilizovat firmu, udržet stávající zákazníky i získávat nové.

2012

Majitelé cítí, že je potřebná zásadní změna. Po dlouholeté spolupráci v oblasti výseku kupují část firmy Kastner a zakládají Centrum výseku Kastner, které později přináší nové zákazníky i do tiskárny. V Holešovicích opět zahrozila velká voda, ale tentokrát se zastavila přede dveřmi Ottovy tiskárny.

2013

Snižování provozních nákladů, útěk ze záplavové oblasti a nedostatek prostoru pro provoz stále se rozrůstající společnosti byly důvody k přesídlení Ottovy tiskárny do Malešic. Dostatečně daleko od vody a dostatečně blízko všem dopravním tepnám Prahy i Středočeského kraje. V  - nových prostorách o rozloze téměř 1 350 m2, dostává Ottovka nový rozměr....

Díky navázání zásadní spolupráce s bývalým spolumajitelem firmy AdAm studio p. Metlickým a s příchodem dvou členů tohoto studia se rozbíhá dvousměnný provoz digitálního tisku i CTP.

2014

K patnáctému výročí firmy si Ottova tiskárna zakoupila pátý tiskový stroj a druhou část firmy Kastner, díky které rozšířila služby společnosti Centrum výseku Kastner o výrobu výsekových forem – raznic. Počet zaměstnanců i klientů se výrazně zvýšil. Díky požadavkům trhu, neplánuje Ottovka ani v roce 2015 „usnout na vavřínech", ale připravuje další novinky v oblasti reklamy. Těšte se...

V roce 20155 Ottovka slavila 15 let

Je to výročí, na které jsme hrdí – společně, protože víme, že za každým dnem stojí spousta práce spolehlivých lidí. Bez nich bychom tady nebyli. Jenže čas běží a jeden ze zakladatelů Otakar odešel do zaslouženého důchodu. Ale my se ho jen tak nevzdáme – Otakar k nám patří! Našeho Ottu tak budete potkávat na webu a dalších materiálech Ottovky.

Jsou lidé, kteří nerozumí slovům jako jsou „paté“, „gratinovaný“ nebo nedokáží vyslovit „créme brulée“. Za to ale dokáží ocenit skvělé jídlo. Stejně tak není potřeba rozumět slovům jako je CMYK, přímá barva nebo soutisk, ale je důležité, že meníčka, letáky a další materiály budou dobře sloužit vám i vašim hostům.