Náš Otta říká již 17 let: Neimprovizujeme.
Prostě tiskneme.

Dokážu pojmenovat víc barev než moje žena. Ta řekne lomená bílá – ale myslí jemně sněhovou, čerstvou mušlovou nebo matnou slonovinovou?

Poznejte nás

1999 2002 2013

1999 - 2001

1999

Jednoho dne se v restauraci U Medvídků sešli dva Michalové s Otakarem. Všichni již byli protřelí tiskařskou černí, štočky, nočními pracemi i krizemi. Nápad na vlastní tiskárnu zněl jako perfektně seřízený ofset. Ottovi se moc do velkého podnikání nechtělo, ale když toho večera padl návrh pojmenovat tiskárnu Ottova, bylo rozhodnuto.

2000 - 2001

Ottova tiskárna se rozvíjí, přibírá do svých řad nové zaměstnance a rozšiřuje strojní vybavení. Společnost prochází v začátcích nejtěžším, ale také jedním z nejproduktivnějších období své historie. A tiskárna prosperuje. Počet klientů narůstá a tiskové stroje běží téměř nepřetržitě. Trh si žádá komplexnější služby.

2002

Pár měsíců před povodněmi byla založena knihařská dílna. Další důkaz, že Ottovka se rozvíjí podle plánu – a pak všechno smetla velká voda. Natekla do strojů a Holešovicemi pluly barevné vlny. Nálada ale duhová moc nebyla. Zrůžověla už za měsíc, kdy se podařilo tiskárnu opět spustit. Od srpna tohoto roku bylo každé abnormálně deštivé období noční můrou majitelů společnosti.

2003 - 2008

Tiskárna spolu s knihárnou nabízí komplexnější služby. Majitelé se snaží tiskárnu vést tím správným směrem a zajistit práci téměř dvaceti zaměstnancům.

2009 - 2012

2009

Celostátní krize dolehla i na Ottovku. Dochází k zeštíhlení tiskárny, snižování provozních nákladů a majitelé zvažují změnu celkové strategie společnosti.

2010 - 2011

Trh se rychle mění a Ottova tiskárna se přizpůsobuje. Majitelům se daří stabilizovat firmu, udržet stávající zákazníky i získávat nové.

2012

Majitelé cítí, že je potřebná zásadní změna. Po dlouholeté spolupráci v oblasti výseku kupují část firmy Kastner a zakládají Centrum výseku Kastner, které později přináší nové zákazníky i do tiskárny. V Holešovicích opět zahrozila velká voda, ale tentokrát se zastavila přede dveřmi Ottovy tiskárny.

2013

Snižování provozních nákladů, útěk ze záplavové oblasti a nedostatek prostoru pro provoz stále se rozrůstající společnosti byly důvody k přesídlení Ottovy tiskárny do Malešic. Dostatečně daleko od vody a dostatečně blízko všem dopravním tepnám Prahy i Středočeského kraje. V  - nových prostorách o rozloze téměř 1 350 m2, dostává Ottovka nový rozměr....

Díky navázání zásadní spolupráce s bývalým spolumajitelem firmy AdAm studio p. Metlickým a s příchodem dvou členů tohoto studia se rozbíhá dvousměnný provoz digitálního tisku i CTP.

2014

K patnáctému výročí firmy si Ottova tiskárna zakoupila pátý tiskový stroj a druhou část firmy Kastner, díky které rozšířila služby společnosti Centrum výseku Kastner o výrobu výsekových forem – raznic. Počet zaměstnanců i klientů se výrazně zvýšil. Díky požadavkům trhu, neplánuje Ottovka ani v roce 2015 „usnout na vavřínech", ale připravuje další novinky v oblasti reklamy. Těšte se...

V roce 20155 Ottovka slavila 15 let

Je to výročí, na které jsme hrdí – společně, protože víme, že za každým dnem stojí spousta práce spolehlivých lidí. Bez nich bychom tady nebyli. Jenže čas běží a jeden ze zakladatelů Otakar odešel do zaslouženého důchodu. Ale my se ho jen tak nevzdáme – Otakar k nám patří! Našeho Ottu tak budete potkávat na webu a dalších materiálech Ottovky.

Obklopen celou rodinou bych chtěl popřát vše dobré k 15 letům Ottovky...
Jsou lidé, kteří nerozumí slovům jako jsou „paté“, „gratinovaný“ nebo nedokáží vyslovit „créme brulée“. Za to ale dokáží ocenit skvělé jídlo. Stejně tak není potřeba rozumět slovům jako je CMYK, přímá barva nebo soutisk, ale je důležité, že meníčka, letáky a další materiály budou dobře sloužit vám i vašim hostům.

Naše služby

Dejte nám nápad a u nás získá formát i tvar

Jednoduše řečeno, poradíme si. Od grafického návrhu přes fotografie až po tisk a dokončovací práce. Do ruky vám dáme hotovou věc tak, jak jste si ji odsouhlasili.

Dvacet pět zkušených polygrafických odborníků v čele s tiskařskými mistry využívá osvědčených tiskařských technologií a nejmodernějších strojů nebo jindy těch, které by patřily spíš do muzea, ale nám stále skvěle slouží. Díky tomu jsme vám schopni nabídnout unikátní řešení.

Více o službách

Pro někoho tajemné zkratky, pro nás způsob, jak vyplnit vaše přání. Těší nás, že se zajímáte o polygrafické techniky a my na oplátku budeme co nejstručnější a nejsrozumitelnější.

Předtisková příprava

Zahrnuje grafické zpracování od návrhu po finální retuše, sazbu a zlom, kontrolní nátisk pro korekturu, montáž na tiskový arch a osvit. V tento moment jsou naše stroje připraveny na povel tisknout.

Tisk

Do tiskových služeb zahrnujeme i povrchovou úpravu tiskovým lakem nebo fóliovou ražbou, výsek, nýtování a vrtání pro pohyblivé spojení, reliéfní ražbu, falcování, tedy skládání až do formátu B2, bigování pro ohyb silnějšího papíru, perforaci, číslování a personifikaci například dopisů a samozřejmě knihařské zpracování.

Technologie

Tiskneme jednostranně i oboustranně v kterékoliv barvě si přejete na kvalitních ofsetových strojích rychlostí 10 000 archů za hodinu, do formátu A2. Vytištěné svážeme nebo složíme na falcovačce. Disponujeme polygrafickými šicími stroji pro oblíbenou vazbu V1, máme i laminovací a výsekový stroj.

Výroba

Letáky, plakáty, prospekty. Katalogy, výroční zprávy, návody. Brožury, časopisy, knihy, učebnice. Desky s chlopněmi i bez chlopní. Samopropisovací tiskoviny. Tiskoviny hospodářské. Dopisní papíry, formuláře, tiskopisy. Vizitky, pozvánky, novoročenky. Potiskujeme obálky. Etikety řezané i tvarované, etikety samolepicí. Samolepky. Omalovánky. Pohlednice.

skrýt
m m m Mňam
Můj oblíbený štoček, přelitý CMYKem
a gratinované
sans serifové fonty.
Naše tiskařské menu zahrnuje nejen hotovky, ale i speciality tiskařského umění, které vám rádi připravíme na objednávku.

Reference

Předáváme slovo.
Obrázek si udělejte sami. Projednou.

Někdy i malé zadání vede k velkým výsledkům.
Každá práce si zaslouží, aby byla udělaná poctivě.
A na tom nám skutečně záleží.

zobrazit reference
IMG_9608_up.jpg
04.jpg
03.jpg
14.jpg
09.jpg
10.jpg
ice_fire_up.jpg
IMG_9633_up.jpg
IMG_9618_up.jpg
IMG_9613_up.jpg
IMG_9627_up.jpg
IMG_9631_up.jpg
11.jpg
02.jpg
skrýt
Chceme, aby každá zkušenost skončila dobře. I když se něco nepovede, neznamená to konec spolupráce. Nehledáme vinu, ale vždy chceme najít řešení. Jedině tak je možný dialog.

Kontakty

Kdo? Kdy? Komu? Jak?

Provozovna

OTTOVA TISKÁRNA, spol. s r.o.
U Stavoservisu 527/1
Praha 10, 108 00

Společnost je zapsána u obchodního rejstříku vedeného Městským soudem v Praze pod oddílem C, vložkou 68504.

IČ: 25768646
DIČ: CZ25768646

 

 

Sídlo

U Stavoservisu 527/1
Praha 10, 108 00

info@ottovatiskarna.cz

www.ottovatiskarna.cz
www.ottovka.cz
www.tisknu.cz 

 

 

 

 

Zavolejte, zvedne vám to jeden z nás. Napište e-mail a my si ho rádi přečteme. A pak si domluvte schůzku a my vám ukážeme, co umíme.