2002

Dalším důkazem, že Ottovka se rozvíjí podle plánu bylo rozšíření provozu o knihárnu. Poté přišly povodně a všechno smetla velká voda, která natekla i do strojů. Holešovicemi pluly barevné vlny a nálada duhová moc nebyla. Zrůžověla už za měsíc, kdy se podařilo tiskárnu opět spustit. Majitelé přesto začali po očku hledat jiné místo a to takové, kam by voda nemohla.

2013

Ottovka se přesídlila do Malešic, dostatečně daleko od vody a dostatečně blízko ke všem dopravním tepnám Prahy i Středočeského kraje. V nových prostorách byl rozšířen náš „strojový park“ o další nové vybavení.

2014

Patnáctiny jsme oslavili s kapkou dojetí a s myšlenkou, že za každým dnem stojí spousta práce spolehlivých a skvělých lidí, bez kterých bychom tady nebyli. A protože to stále dobře klape, rozhodli jsme se rozšířit naše služby o výsek téměř jakéhokoli tvaru, který Vás napadne.

2017

Už jsme se rozrostli dokonce i za hranice Prahy, kde jsme zřídili knihařskou a kompletační dílnu převážně pro ruční výrobu papírových tašek a láskyplně jí říkáme „domeček“.

... a začali jsme chodit v taškách

Otta přichází s novinkou, vyrobí vám papírové tašky na míru. Vaše jedinečná firma si zaslouží originální tašku a tu umíme vyrobit právě my. Je libo papír takový nebo makový? Velikost a tvar právě tak akorát? A co stuhu, dáme? Víc o naší novince se dozvíte tady.

2018

Zdokonalujeme a zrychlujeme výrobu výsekových forem zakoupením laseru. Abychom si udělali radost, pořídili jsme si nádherný výsekový poloautomatický stroj zn. Heidelberg, který pod rukama odborníka seká o sto šest. A do třetice máme zbrusu nový laminátor zn. Amiga. Výroba papírových tašek jede na plné obrátky.

2019

Slavíme 20 let! U příležitosti našeho výročí jsme uspořádali několik úspěšných dnů otevřených dveří, abychom ukázali světu, jak to u nás děláme a že nic netajíme. Naši mimopražskou kompletační dílnu stěhujeme z domečku do domečku.

2020

Počátek roku 2020 vypadal vyloženě slibně a majitelé měli plány na další modernizaci strojů v oblasti ofsetového tisku. Na jaře však zasáhla i Ottovku velká rána v podobě "Koronavirové krize". Produkce spadla na 20% a až do léta nebylo jasné, jak se situace bude dál vyvíjet. Díky mnoha nezbytným úsporným opatřením, ale také chuti a loajalitě zaměstnanců se Ottovka na podzim téměř "uzdravila" a v závěru roku již "šlapala" na plné obrátky. Nakonec si majitelé udělali radost nákupem malé řezačky pro potřeby konečného zpracování zejména drobných digitálních tiskových zakázek.

2021

Abychom na poli digitálního tisku byli konkurenceschopní a nabídli jsme zákazníkům co nejširší nabídku produktů, pořizujeme v dubnu digitální stroj s nejvyšší produktivitou na trhu. Vlajková loď společnosti Konica Minolta tiskový stroj Accurio Press C6085 tiskne rychlostí 85 stran A4 za minutu, nabízí prvotřídní kontrolu tisku, maximální tiskový formát 750x320 mm, potiskne papír o gramáži až 400 g/m2, snadno se ovládá a je dokonale sofistikovaný. A opět se posouváme dál...

2022

Situace na trhu polygrafie se stále mění, vysoké ceny vstupních materiálů, energií i služeb donutily i nás zvýšit ceny produktů. Tým tiskárny se stabilizoval a abychom byli „trendy“, zavádíme nový interní systém šitý do Ottovky přímo na míru. Díky věrným zákazníkům máme stále co vyrábět a jedeme na plné obrátky. Máme chuť dále modernizovat a majitelé v závěru roku zvažují nákup nové ofsetové technologie.

2023

Nadělili jsme si nejmodernější ofsetový tiskový stroj KBA Rapida 75 Pro, formátu B2, který nás raketově posunul do „první ligy“. Sofistikovaný pětibarevný stroj tiskne rychlostí až 14 000 archů/h a zaručuje 100% kvalitu tisku. Dále posouváme náš IS, díky němuž výrobu stále zefektivňujeme a poskytujeme komfortnější služby. Konečně si plníme sen z před koronavirového období a postupně modernizujeme technologické vybavení, mimo jiné i o řezačku Polar N 92 Plus. Rozšiřujeme náš tým o další polygrafické profesionály.

Jsou lidé, kteří nerozumí slovům jako jsou „paté“, „gratinovaný“ nebo nedokáží vyslovit „créme brulée“. Za to ale dokáží ocenit skvělé jídlo. Stejně tak není potřeba rozumět slovům jako je CMYK, přímá barva nebo soutisk, ale je důležité, že meníčka, letáky a další materiály budou dobře sloužit vám i vašim hostům.