Ottovka v letech

1999

Jednoho dne se v restauraci U Medvídků sešli dva Michalové s Otakarem. Všichni již byli protřelí tiskařskou černí, štočky, nočními pracemi i krizemi. Nápad na vlastní tikárnu zněl jako jak perfektně seřízený ofset. Otovi se moc do velkého podnikání nechtělo, když ale padl návrh pojmenovat tiskárnu Ottova, nebylo co řešit.

2002

Pár měsíců před povodněmi byla založena knihařská dílna. Další důkaz, že Ottovka se rozvíjí podle plánu – a pak všechno smetla velká voda. Natekla do strojů a Holešovicemi pluly barevné vlny. Nálada ale duhová moc nebyla. Zrůžověla už za měsíc, kdy se podařilo tiskárnu opět spustit. Majitelé přesto začali po očku hledat jiné místo – takové, kam by voda nemohla.

2013

Ottovka se přesídlila do Malešic, dostatečně daleko od vody a dostatečně blízko všem dopravním tepnám Prahy i Středočeského kraje.

K výročí jsme si zakoupili:

2014

Patnáctiny jsme oslavili s kapkou dojetí a s myšlenkou, že za každým dnem stojí spousta práce spolehlivých lidí. Bez nich bychom tady nebyli. Jeden ze zakladatelů, Otakar, odešel do zaslouženého důchodu. Ale jeho alter ego s námi zůstává dál – Otakar k nám patří! Našeho Ottu potkáváte na webu a dalších materiálech Ottovky.

Začali jsme chodit
v taškách

Letos Otta přichází s novinkou, vyrobí vám papírové tašky na míru. Potisknout hotové tašky umí každý, ale jedinečná firma si zaslouží unikátní tašku. A tu umíme právě my. Je libo papír takový nebo makový? Velikost a tvar právě tak akorát? A co stuhu, dáme? Víc o naší novince se dozvíte tady.

Jsou lidé, kteří nerozumí slovům jako jsou „paté“, „gratinovaný“ nebo nedokáží vyslovit „créme brulée“. Za to ale dokáží ocenit skvělé jídlo. Stejně tak není potřeba rozumět slovům jako je CMYK, přímá barva nebo soutisk, ale je důležité, že meníčka, letáky a další materiály budou dobře sloužit vám i vašim hostům.